Koristamine võiks olla üks osa koolipäevast, et tekitada harjumus koristada juba varasest lapsepõlvest. Siis tunduks koristamine lastele tavapärase ja normaalse tegevusena, mitte karistusena. Olen kohanud suhtumist nii koolides kui kodudes, kus lapsed eksimuse või halvasti käitumise eest pannakse koristama, lehti riisuma või leitakse mõni muu tegevus, mida lapsed tavapäraselt tegema ei pea. Ja seda eksimuse eest karistamise eesmärgil. Sedasi tekitame ise oma lastes tunde ja teadmise, et koristamine kui tegevus ei ole tavapäraselt nende ülesanne ja selle teevad ära emad, isad või koristajad. Mis omakorda tekitab kohati süüdimatu lohakuse ja hooletuse.

Aivi

Vajadus puhastada vertikaalseid pindasid kasvab iga aastaga.Töökeskkond selleks ei ole alati lihtne, arvestades kõrgusi ja raskesti ligipääsetavaid kohti. Just selleks sobib paindlik IPC Pure Water Window Cleaning System ehk Puhta Vee Süsteem kõige paremini. Tänu pikendatavale varrele on võimalik pesta aknaid, fassaade, päikesepaneele, marmorit ja muid vertikaalseid pindasid. Vesi puhastatakse neljakordse filtreerimise teel, mille käigus eemaldatakse vees olevad üleliigsed hõljuvad osakesed, kloori- ja soolajäägid. Filtreerimise tulemusel saadakse 100 % puhas deioniseeritud vesi, mis ei jäta pestavatele pindadele veetriipe ja ei vaja kuivatamist.

Aivi

Ostukärusid kasutavad päeva jooksul sajad inimesed, jättes käepidemetele miljoneid baktereid. Suurepärase ideega on välja tulnud antibakteriaalse seebi tootja Lifebuoy, kes on loonud baktereid hävitava puhastusseade, mis kinnitatakse ostukärude käepidemetele. Ostukärude kasutajad saavad ümmargust seadet liigutada ühest käepideme servast teise. Antibakteriaalse ja desinfitseeriva toimega seebiga tädetav seade jätab pinnale imeõhukese seebikihi, mis puhastab ja desinfitseerib käepideme enne, kui seda katsuda. Puhastusseadet testitakse praegu Carrefouri supermarketites Lähis-Idas.

Aivi

1. oktoobril täitub mul 14 aastat tööle asumisest OÜ-s Tondi Puhastustööd puhastustööde juhina. Kas selle aja jooksul on minu töös midagi muutunud?

Sellest arusaamiseks otsutasin oma ühe kõige tavalisema tööpäeva kirja panna.

Selgituseks veel niipalju, et puhastustööde juhina organiseerin koristajate tööd klientide juures, koolitan, juhendan, varustan vajalike  töövahenditega ning teostan kvaliteedikontrolle.

Minu päev

Aivi

Iga kord seda väidet kuuldes tekib tuline arutelu teemal kui tõsi see siis ikka on. Selle asemel võiks mõelda mida tähendab tegelikult väide, et kliendil on alati õigus.

Oluline ei olegi see kas väide on tõene või väär. See ei tähenda,et IGAL kliendil on absoluutselt IGA päev õigus absoluutselt IGAS asjas.

See tähendab hoopis kliendi kohtlemist viisil nagu tal oleks alati 100% õigus, lähtudes seejuures loomulikult ettevõttele äriliselt vajalikest valikutest.

Aivi

Taanis arendati uus äpp nutitelefonidele monitoorimaks töötajate rahulolu ning vältimaks stressi teket. Üks Taani suurimaid kinnisvarahooldusettevõtteid kasutab seda töötajate meeleolude selgitamiseks.

Kas te ärkate igal hommikul värske ja väljapuhanuna? Olete rõõmus ja õnnelik? Need on kaks küsimust viiest, mida Taani äpp Howdy uurib töötajatelt, kes töötavad puhastusvaldkonnas nii era- kui avalikus sektoris erinevates ettevõtetes.

Äpi eesmärk on avastada stressi ilmingud varajases staadiumis.

Aivi

Suur osa inimestest ei arva puhastusest kui eraldi tööstusharust mitte midagi. See ei ole prestiizne, sellest ei räägita, seda ei taheta ise teha, siia ei taheta tööle tulla, selle töö tegijat ei taheta näha-peaasi, et kõik oleks täiuslikult puhas! Koristajad peavad hiilima õhtupimeduses mööda seinaääri, peaasi on mitte inimesi häirida, sest inimestele ei pruugi meeldida koristaja välimus, nägu, käitumine, tolmuimeja hääl või puhastusaine lõhn. Rääkides oma tööst tuttavatega kohtan sageli suhtumist: “Ämbrid, tualetipotid ...hahah“ või “Näe aknapesijad tulevad“!

Aivi