blog image

Taani uus äpp aitab vältida stressi

Taanis arendati uus äpp nutitelefonidele monitoorimaks töötajate rahulolu ning vältimaks stressi teket. Üks Taani suurimaid kinnisvarahooldusettevõtteid kasutab seda töötajate meeleolude selgitamiseks.

Kas te ärkate igal hommikul värske ja väljapuhanuna? Olete rõõmus ja õnnelik? Need on kaks küsimust viiest, mida Taani äpp Howdy uurib töötajatelt, kes töötavad puhastusvaldkonnas nii era- kui avalikus sektoris erinevates ettevõtetes.

Äpi eesmärk on avastada stressi ilmingud varajases staadiumis.

Üks kord iga kahe nädala tagant peavad töötajad vastama viiele lihtsale küsimusele oma nutitelefonides. Need küsimused testivad 5 erinevat parameetrit nagu unekvaliteet , vitaalsus ning huvi erinevate asjade vastu.

Ei ole üllatav, et kinnisvarahooldustööstus on väga huvitatud esimestest tulemustest. Taanis puhastusvaldkonnas läbi viidud uuring tõestas, et iga viies töötaja lahkub töölt stressi tõttu enne pensionile jäämist.

Üks Taani suurimaid kinnisvarahooldusettevõtteid Forenede Service, kus töötab 4000 inimest, hakkas Howdy äppi kasutama jaanuaris 2015. 150 keskastme juhti erinevates Taani linnades vastavad kaks korda kuus viiele küsimusele.

Forenede Service kvaliteedijuhi sõnul olid nad ka enne teadlikud , et ettevõtte keskastmejuhid on tohutu vaimse surve all, kuid nüüd on võimalus lausa mõõta erinevaid stressi tasemeid. Ühesõnaga, äpp on toonud alati teada olnud probleemi nähtavale.

Äpi on välja arendanud Danish Psychiatry Fond ja Worklife Barometer, Taani ettevõte, mis on spetsialiseerunud stressiennetusele.

Psühhiaatrid analüüsivad sisestatud infot iga päev ning võtavad kohe ühendust töötajatega, kes on nn ohutsoonis. Neile pakutakse teraapisessioone ning koostatakse edaspidine stressi vältimise plaan.

Kinnisvarahooldusettevõttele maksab selle kõigest ühe Taani krooni töötaja kohta, mis sisaldab raporteid olukorrast ja vajadusel teraapiasessioone.

Tundub, et sellise rakenduse kasutuselevõtmine laseks sotsiaalmaksu alandada rohkem kui 1 %!

  • Aivi