blog image

Üks tavaline tööpäev

1. oktoobril täitub mul 14 aastat tööle asumisest OÜ-s Tondi Puhastustööd puhastustööde juhina. Kas selle aja jooksul on minu töös midagi muutunud?

Sellest arusaamiseks otsutasin oma ühe kõige tavalisema tööpäeva kirja panna.

Selgituseks veel niipalju, et puhastustööde juhina organiseerin koristajate tööd klientide juures, koolitan, juhendan, varustan vajalike  töövahenditega ning teostan kvaliteedikontrolle.

Minu päev

Äratuskell heliseb 05.30 ning hiljemalt kell 06.15 väljun kodust ja linna jõuan orienteeruvalt 6.45. Teele jääb esimene minu hallatav klient, kelle juures pakume teenust hommikusel ajal. Lähen igaks juhuks läbi, kuna „uus koristaja“ võib veel juhendamist vajada.

Minu suureks ehmatuseks aga mitte üllatuseks ei ole uus koristaja tööle tulnudki, mistõttu viskan jope seljast ja hakkan koristama. Maja on suur ja kolm tundi möödub lennates.

Raban poest paar ahjusooja saiakest ja jõuan kontorisse kella 11 paiku.

Otseloomulikult „uut koristajat“ telefoni teel kätte saada ei õnnestu, mistõttu võin ta ilmselt töölt lahti lasta ja alustan uue inimese otsinguid, kuna homme on ju jälle koristuspäev.

Helistab koristaja Nadja objektilt  X  teavitades oma haigestumisest, mistõttu õhtul järgmine  objekt vaja ilma koristajata korda teha!

Tunnen kuidas vererõhk tõuseb ja ei suuda enam keskenduda, teades juba kahest veel täitmata kohast. Kõigele lisaks pean õhtul 19.00 paiku  järgmisele  uuele  inimesele objekti Y tutvustama ja ei ole veel üldse kindel kas ta sinna ka tööle jääb!

Kella 16.00 olen juba nii väsinud, et võiksin magama minna. Helistan veel läbi mõned vanad ja head koristajad, kes võiksid hädas aidata. Õnneks on Sveta töölainel ja lubab appi tulla. Koos saame kiiremini tehtud ja on lootust õhtul ka koju jõuda.

Olgu öeldud, et uus koristaja ei tahtnud objekti Y, Svetaga saime objekti X koristatud ja hommikuks ei ole ikka kedagi....

Jõuan koju kella 22.00 paiku ja helistab koristaja Ljuba. Ta läks objektil prügi välja viima ning uks vajus kinni. Riided ja võtmed on suletud ukse taga......

Ja nii juba 14 aastat.

Palju õnne Sirjele! Oleme südamest tänulikud nii pikaaegse ja kohusetundliku töökaaslase eest!

 

  • Aivi