fbpx

BÜROOJUHI MEELESPEA: Millal tellida koristuse eripuhastustöid?

Tegusal büroojuhil on kogu aeg käed-jalad tööd täis. Pidevalt on vaja kõiksugu asju meeles hoida. Vähemalt ühe teemaga saame sulle appi tulla. Millal tuleks kontorisse koristuse eripuhastustööd tellida, aitab sul järge pidada see meelespea.

Puhastustööde valdkonna üks eksitavamaid arusaamu on see, et eritöö võib tellida siis, kui vajadus endast visuaalselt märku annab. Tegelikult ei tohiks lasta asjal nii kaugele minna. Seda kahel põhjusel.

  • Kui põrand on lootusetult must, on juba hilja. Ka regulaarne ja hoolikas tavakoristus ei suuda süvapuhastuse vajadust ära hoida. Miks, sellest kirjutasime lähemalt siin. Kui mustus on parkunud nii süvitsi, et seda on juba visuaalselt näha, ei pruugi enam abi olla ka süvapuhastusest. Võid ju töö ellida, kuid tulemus pole ootuspärane. Asi lõpeb tavaliselt põrandakatte vahetusega, mis on aga kordades kallim kui regulaarne puhastamine.
  • Kui tellimisega hiljaks jääd, pole koristusfirmal enam vabu aegu. Kevad-suvisel ajal on koristusfirmadel hästi kiire, sest kõik soovivad kontorisse säravpuhtaid põrandaid ja aknaid. Ent kui töö tellimine maisse jääb, võib juhtuda, et koristusbrigaad saab tulla alles augustis. Seega planeeri töid aegsasti ette, sest kui hinnapakkumise peab kinnitama ka ülemus, võtab kõik aega.

Koristusaasta algab märtsis

Alusta sellest, et mõtled läbi, mis koristustöid teie büroos kevadel tarvis teha on. Aknapesu nagunii, kuid kas lisaks põrandate süvapesule peaks laskma ära puhastada ka pehme mööbli? Ehk on ka ventilatsiooniavades tolmu ja tasub ette võtta suurpuhastus? Selline planeerimine võimaldab sul kulusid optimeerida, sest mida rohkem töid saab korraga ära teha, seda soodsam see tellijale on.

Nipp! Ära küsi korraga kolme pakkumist kolmele erinevale tööle, mis tuleks teostada kolmel erineval nädalal-kuul. See läheb hoopis kallimaks, sest koristusfirma arvestab hinna sisse ka sisustuse ümberpaigutamise ja koristuskraami kohale vedamisele kulunud aja.

Võta erinevatest koristusfirmadest pakkumised. Kui sobiv pakkumine olemas, saad selle vajadusel juhiga kooskõlastada ning hakata koristusfirmaga tööde teostamist planeerima.

Millal teha aknapesu?

Siin on oluline välja selgitada, millise korra järgi teie büroohoones aknapesu käib. Kui teil on isiklik hoone, vastutate nii akende seest- kui ka väljastpoolt pesemise eest ja asi on lihtne. Kui aga kontorit rendite, võib akende välikülgede pesu tellida hoopis maja haldav ettevõte ning sina pead hoolitsema üksnes sisepindade eest. Sel juhul soovitame aknapesu ajad omavahel sünkroniseerida. Vaid nii on pesul ka oodatud efekt. 

Millal põrandaid sügavpuhastada?

Nagu juba öeldud, tasub põrandate puhastus planeerida aknapesuga samaks ajaks. Ideaalses maailmas peaks olema õues sulanud viimne kui lumetips ning linn ära korraldanud ka kevadise asfaldi pesu. Aga et nii ilmataat kui ka linnavalitsus on võrdselt keerulised läbirääkimispartnerid, peab leppima ligikaudsete ajahinnangutega.

Aprilli lõpp ja mai on suuremateks eritöödeks parim aeg.

Kuidas ruumid ette valmistada?

Mõistagi peab puhastus toimuma kas nädalavahetusel või suvepäevade ajal, kui kontor töötajatest tühi. Tühjaks peab ruum jääma ka puhastusele järgneval päeval – nii juhul, kui põrandaid vahatati, kui ka juhul, kui pesti vaipkatet.

Muid suuri ettevalmistusi koristusfirma tulekuks teha pole tarvis. Piisab sellest, kui võimalikult palju lahtist kraami oma käe järgi ära panna, näiteks põrandal lebavad paberikuhilad jms. Ratastel kappide ja toolide liigutamisega saab puhastustiim ise hakkama.

Sügis-talviseid töid saad tellida jooksvalt

See tähendab, et kui lased näiteks põrandaid sügavpuhastada kaks või isegi kolm korda aastas, jääb see ajaliselt perioodi, mil koristusfirmal on võimalik kiiremini reageerida. Kui põrandad saavad puhtaks vahetult enne uue lumehooaja algust, on väga hästi.

Levinuimad talvised eritööd on muidugi võitlus jääpurikatega ja katuste lumest puhastamine. Kuna jääpurikad ei ilmu graafiku alusel, tuleb neid eemaldada vastavalt vajadusele. Arvesta siiski, et samaks päevaks ei pruugi koristusfirma kohale jõuda. Lisaks personali organiseerimisele tuleb välja ajada ka tõstukid ja redelid. Aga hea koristuspartner teeb kõik võimaliku, et sind võimalikult kiiresti aidata. Ja seda kõigil neljal aastaajal.