fbpx

Puhastusteenused – kuidas valida õige firma?

Kui ettevõttes oma koristajat pole, tuleb puhastusteenused sisse osta. Otsimootor leiab internetist üles kümneid ja kümneid pakkujaid, aga kuidas valida see õige? Alljärgnev juhend aitab sul põhikriteeriumid paika panna.

Tuleb vaid otsingusse trükkida näiteks „puhastusteenused Tallinnas“ ja surfamist ning võrdlemist jagub mitmeks tunniks. Ilusate kodulehtede külastamisest on aga vähe tolku, kui sa ei tea, millisest infost sul päriselt kasu on. Pööra tähelepanu neljale olulisele näitajale ning võid olla kindel, et leiad sobiva koristuspartneri lihtsama vaevaga.

  1. Koristusfirma kogemus

Mis seal salata – see, kui pikalt ettevõte juba tegutseb, on kõnekas fakt. Pikaaegne kogemus tähendab üldjuhul nii paremaid oskusi kui ka kvaliteetsemat teenust. Puhastusteenused on lihtsalt nii tundlik valdkond, et kui tellija ootustele ei vasta ning klient rahule ei jää, hääletatakse jalgadega, kuniks lõpuks tuleb hooletumal koristusfirmal uksed sulgeda. Konkurents on nii tihe.

Muidugi ei saa väita, et uute tegijate seas pole ühtegi hoolsat ja oskuslikku puhastusteenuse pakkujat. Kindlasti on. Paraku on tõenäosus terad sõkalde hulgast üles leida palju väiksem.

Pealegi on pika kogemusega koristusfirmas „juba kõike nähtud“. Keerulistele ruumidele ja tingimustele suudetakse kindlasti sobiv lahendus välja pakkuda, kuna ilmselt on mõne varasema kliendiga katsetamise-põrumise-õnnestumise etapid juba läbitud. Koristusmaailma uustulnukatel on taolised tuleristsed alles ees.

  • Olemasolevad kliendid

Kas kliendiportfell sisaldab ka kõlavamaid nimesid või on seal ainult tundmatud ettevõtted, väärib samuti ülevaatamist. Selles pole midagi halba, kui suudetakse teenindada paljusid väikefirmasid, kuid just kestev kliendisuhe suurfirmadega annab alust arvata, et teenus on tõesti tasemel.

Väiksemate ja hinnaga kauplevate klientide seas tükib olema rohkem neid, kes on nõus kvaliteedis järeleandmisi tegema. Suurfirmadega sellised tükid aga läbi ei lähe, sest õiglast tasu makstes oodatakse ka vastavat tulemust. Kes suudab sellist kliendisuhet hoida, selle puhastusteenus on ka ilmselt väga kvaliteetne.

  • Õiglane hind

Koristusfirma veebileht hinnakirja tavaliselt ei sisalda. See pole nii mitte klientide kiusamiseks, vaid seetõttu, et hind kujuneb iga kord objektist sõltuvalt. Hindade võrdlemiseks peaksid esmalt küsima pakkumisi. Pea meeles, et korrektset pakkumist ilma objekti nägemata teha ei saa. Kui saad pakkumise ilma, et keegi kohapeale tuleks või lisaküsimusi küsiks, on see esimene punane lipp.

Teine punane lipp on pakkumine, mis on teistega võrreldes kahtlaselt odav. Puhastusteenused on õiglaselt hinnastatud, kui arvesse võetakse kõiki nüansse. Loe hinna kujunemisest siit.

  • Lai teenuste valik

Ehkki võid esmajoones vajada ainult harilikku koristusteenust, tuleb aeg-ajalt tellida ka mõni koristuse eritöö. Olgu selleks siis akende pesu, põrandate süvapesu, jääpurikate eemaldamine katuselt või midagi muud. Sul on lihtsam ja mugavam, kui saad need tööd tellida oma tavapäraselt koristuspartnerilt, kelle kvaliteediga oled rahul ja kes juba tunneb sinu objekti. Mida suuremat eritööde valikut puhastusteenused sisaldavad, seda vähem sebimist. Näiteks kuldsete kätega kojamees saab ilmselt hakkama ka pisikeste remonditöödega, nii et ehitusmehi pole katkise ukselingi või aknaraami värvimise pärast vaja kohale kutsuda.

Üldjuhul säästad ka raha, sest kui paned oma koristusfirmaga terve aasta koristusplaanid paika, saad mitmeid töid ühildada ja väärtuslikku tööaega kokku hoida – nii enda kui ka koristusfirma spetsialistide oma.

Kui oled puhastusteenuse pakkuja otsingul ning soovid pakkumist ka TP Kinnisvarahoolduselt, kirjuta meile info@tphooldus.ee või helista +372 56 6530 68!