fbpx

SAA TUTTAVAKS: TP Kinnisvarahoolduse asutaja Kaido

Edukaks ettevõtjaks saamiseks ei olegi alati tarvis suhtumist „jalaga uks lahti – vallutame maailma!“. Selle heaks tõestuseks on TP Kinnisvarahoolduse asutaja Kaido, kes alustas tasa ja targu, ning liigub selles tempos õnnestunult edasi tänaseni.

See oli aastal 1994, kui Kaido ostis endale autode käsipesula. Tegeleti autode väli- ja sisepesuga ning sellest paistis justkui piisavat. Aga ühel hetkel hakkasid kliendid huvi tundma, ega aadressil Tondi 1 asuv ettevõte juhuslikult ka muid puhastusteenuseid paku. Hakkaja mehena võttis Kaido asja tõsisemalt ette ja peagi pakutigi Tondi Puhastusteenuste nime all ka kõiksugu eritöid alates aknapesust ja lõpetades põrandate süvapesuga. Täna on algupärasest nimest saanud TP Kinnisvarahooldus.

Tervelt kümme aastat lõi Kaido ka ise aktiivselt puhastustöödes kaasa. Tol ajal tal liiga suureks unistamiseks aega polnud. „Alguses oli hea meel, kui sai mõne uue puhastusmasina, millega kvaliteetsemat ja efektiivsemalt töötada. Kui ettevõttes hakkas juba struktuur tekkima, jäin täiskohaga organiseerima ja juhtima ning enam arengul lage ees ei ole – Eestis on veel võimalik suuri asju ära teha,“ sõnab Kaido ise.

Kõige rohkem meeldib talle puhastusteenuste valdkonna juures vaheldus. Kliente on seinast seina nii ettevõtete kui ka eraisikute seas. Talle on meeltmööda ka just selle valdkonna peamised väljakutsed, inimeste juhtimine ning tihe konkurents. „Minu kõige pikem kliendiga peetud läbirääkimiste protsess kestis koguni viis aastat. Aga kliendi me saime ja teenindame teda tänaseni,“ tõdeb Kaido rahulolevalt.

Mõistagi on „ordnung“ ka Kaidol kodus, kuid selles on suur osa abikaasal Aivil, kes on pereliikmed korralikult välja treeninud. „Kui kontrolli poleks, siis arvan, et kodu poleks nii puhas nagu ta praegu on,“ muigab Kaido.

Ja nii ongi kujunenud, et kodus on kord majas peamiselt just tänu Aivile, tööl aga tänu Kaidole. „Kaido on meie ettevõttes justkui isa, kes on emast rangem ja nõudlikum. Aga kui kõik on korras ja joone peal, siis lisaküsimusi ei teki,“ iseloomustab Kaidot üks töötajatest. „Vahel karm, aga alati õiglane,“ lisab veel teinegi.

Lipsu laseb Kaido lõdvaks sportides. Koos Aiviga käiakse ratast sõitmas ning suusatamas nii Eestis kui piiri taga, sest reisida meeldib mõlemale hirmsasti. Aga ärilised ambitsioonid esialgu piiri taha ei ulatu. „Eesmärgiks ei ole mitte kiire, vaid stabiilne kasv,“ ütleb Kaido lõpetuseks.