fbpx
Universaalõli WD-40

WD-40 – imeõli, mida ka sinul vaja läheb

Kellele ei meeldiks soodne imevahend, mis puhastab, kaitseb ja tõttab appi veel kümnetel teistelgi viisidel? Just sellised omadused on universaalõlil WD-40. Loe lähemalt, kuidas see sind majapidamises aitab ja muretse õli endale juba järgmisel poeskäigul.

 1. Puhasta vaipasid. Universaalõli eemaldab vaigu, liimi, vaha, rasva, pigi, õli ja muid raskesti eemaldatavaid plekke plast-, kummi- ja metallpindadelt, mh sünteetilistelt vaipadelt. Pritsi natuke õli plekile, oota minutike ja kasuta tavalist vaibapuhastusvahendit või käsna ja seebivett, et mustus maha hõõruda. Toimib ka naturaalsetel vaipadel, aga proovi kindluse mõttes enne vähem märgatavas kohas.
 2. Kustuta põrandalt mustad jutid. Keegi kõndis mustade kummitaldadega mööda heledat koridori, nii et jutid taga? Universaalõli võtab triibud maha! Kui põrand on väga hinnaline, soovitame enne nurga taga proovida, aga enamikule põrandakattematerjalidele ei tee piisake universaalõli mingit kahju.
 3. Puhasta soditud seinu. Tead ju küll – lapsed! Nad joonistavad vildikaga seintele, markeriga põrandale ja rasvakriitidega lauale. Enne kui hakkad pindu üle värvima, proovi universaalõli – enamasti saab see „meistriteostest“ jagu ega kahjusta pinda. Ära kasuta poorsetel pindadel! Lase natuke õli lapile ja hõõru ettevaatlikult joonistust, püüdes seda eemaldada, aga mitte laiali hõõruda.
 4. Eemalda autolt plekid. Kui oled parklas võõralt autolt uksele kriipsu saanud, aga mõlki ei tekkinud, pole mingit mõtet teenindusse pöörduda. Värvikriimud saad universaalõliga kergesti maha hõõruda. Samamoodi kaovad tüütud bituumeniplekid, iluvõre külge kleepunud putukalaibad ja värvile sööbinud linnukaka. Veel autopuhastusnippe leiad siit.
 5. Enneta kinni külmuvaid ukselukke. Pritsi sügisel veidi universaalõli ukselukku ning sa ei pea sel talvel kinni külmunud lukkudega jantima. Samamoodi saab kaitsta ka autoukse tihendeid.
 6. Puhasta liimiseid või õliseid käsi. Superliim on supertüütu, kui sõrmedele sattub. Universaalõli võtab selle kergesti lahti. Sama käib mootoriõli kohta, mida on muidu väga raske kätelt maha saada – ka sellest saab WD-40 kergesti jagu.
 7. Hoia aknad lumevabad. Väikese kaldega klaaspindadelt libiseb lumi kergemini minema, kui määrid neid enne lumesadu universaalõliga. Sobib ka vertikaalsetele klaasidele – nii saad iga ilmaga aknast välja vaadata, ilma et lumi vaatevälja piiraks!
 8. Muuda saapad talvekindlaks. Universaalõli tõrjub suurepäraselt vett ja seega ka lund, nii et kui saapad sellega üle piserdad, muutuvad needki vett tõrjuvaks. Nii saad talvel õues toimetada kuivade varvastega.
 9. Lihtsusta lumerookimist. On kohutavalt tüütu, kui sulalumi lund kühveldades end labida külge pakib. Lase labidas enne alustamist õliga üle ja seda ei juhtu.
 10. Eemalda juustest nätsu. Mäletad, kuidas ema pidi sul terve salgu juukseid maha lõikama, sest näts ei tulnud välja? Tal ei olnud universaalõli. Sinul on, nii et enda lapsel ei pea sa soengut ümber kujundama. Pritsi universaalõli salgule, kammi näts välja ning pese juuksed. Probleem lahendatud.
 11. Eemalda rätikutelt juuksevärv. Kui kodus juukseid värvid, tead täpselt, kui palju plekke sellest tekkib. Rätikud saad taas puhtaks, kui pritsid plekkidele universaalõli, ootad natuke ja viskad rätikud siis tavalise pesuvahendiga masinasse.
 12. Küüri vannituba plekituks. Universaalõli on tõhus katlakivi eemaldaja, nii et kui tualetipotis või kraanikausis on katlakiviplekid, tasub seda proovida! Pihusta plekile, oota veidi, nühi harjaga ja lase vett peale.
 13. Eemalda vaha küünlajalgadelt ja mujalt. Romantilised õhtusöögid on toredad, aga küünlavaha tähendab ühtlasi ka kõige raskemini eemaldatavaid plekke üldse. Sügavkülmutamine ja kraapimine pole kaugeltki nii tõhusad kui universaalõli – piserda seda veidi küünlajalale ning vaha tuleb kergesti maha. Ennetavalt võid natuke õli ka küünlajala sisse lasta, enne kui sinna uue küünla paned – nii on küünla jääke lihtsam välja saada.
 14. Kaota kleepekate ja liimi jäljed. Universaalõli on ohutu vahend, millega kõiksugu pindadelt liimijäljed maha saada – palju ohutum kui lahustid ja küünelakk! Eemaldab isegi kuivanud ja vana liimi, samuti tõrksad sildid lauanõudelt.
 15. Lahuta kinni jäänud klaase. Kui üks klaas on kaua teise sees seisnud, jäävad nad vahel teineteise külge kinni. Kui sa ei taha riskida klaasi katkiminekuga, pritsi liitekohta universaalõliga ja nad tulevad kergesti lahti.
 16. Pane tõmblukud paremini käima. Kotilukk ei käi hästi? Nahktagi lukk takerdub? Pisike pihustus universaalõli aitab siingi.
 17. Uuenda plastmööblit. Õue unustatud plasttoolid ja -lauad pleegivad ja mustuvad. Hõõru neid universaalõliga, et mustus lihtsast eemaldada ja värvile uus värskus anda.
 18. Eemalda ummistused dušiotsikust ja kraanisõelast. Kui su kodukandis on lubjane vesi, pead alatasa umbe läinud dušiotsiku välja vahetama. Probleemi saad leevendada ja ennetada, kui pihustad dušiotsikusse või kraanitilasse surve all veidi universaalõli. Seejärel oota mõni minut ning lase siis korralik koguse vett läbi dušiotsiku voolata.
 19. Muuda aiatööriistad pinnuvabaks ja igikestvaks. Sul on alles vanaisa rehad-labidad ja hargid? Väga tore! Hõõru nende puitvarsi universaalõliga, et need käes siledad tunduksid ning pinde ei ajaks. Õli moodustab puidu pinnale kaitsva kihi, hoides seda ka niiskuse eest.
 20. Hoolda muruniidukit. Pihusta seda terale ja muruniiduki alla, et peenestatud muru sinna kinni ei jääks.
 21. Muuda räästad herilasekindlaks. Herilased armastavad katusealuseid, lakapealseid ja räästaid. Kui tead mõnda kohta, kuhu herilased armastavad pesa teha, pritsi sinna kevadel universaalõli. Herilased õliga töödeldud pinnale ei ehita, nii et järgmisel suvel oled sellest nuhtlusest vaba.

Vaata videost, mida imeõli veel suudab.