fbpx

Puhastusfirma juht: ühiskonna lahti hoidmine sõltub ka meist

Kas sügisest pannakse kontorid ja meelelahutusasutused taas lukku ning äritegevus saab järjekordse põntsu, sõltub TP Kinnisvarahooldus OÜ juhi Aivi Koppa sõnul muuhulgas ka puhastusteenuste pakkujatest.

Juba ammu on selge, et ettevõtete sujuv toimimine koroonaajastul sõltub vaktsineerimisest. Kui kasulikuks või mittekasulikuks keegi vaktsiine peab või ei pea, on eraldiseisev teema, mis kipub maailmavaateliseks. Ent faktid, mis räägivad vaktsineerimise kasuks, leiab lihtsasti üles igapäevasest koroonastatistikast (kui vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimeste arv Eestis läheneb suhtele 50-50, siis haigestunuid ja haiglasse sattunuid on vaktsineerimata inimeste seas oluliselt rohkem).

Vaktsiinipassist saab peagi ilmselt väärtuslik dokument, mis aitab teenindussektoril tööpostil püsida ning tagab ühtlasi ka klientuuri olemasolu. Ka puhastusteenindaja on oma olemuselt klienditeenindaja, kes puutub töö tõttu kokku paljude inimestega. Seetõttu on oluline, et ka puhastusteenuseid pakkuvad ettevõtted teeks kõik, mis nende võimuses, et personal saaks vaktsineeritud.

Mis samme TP Kinnisvarahooldus astub?

Täna saame kinnitada, et meie kontoripersonal täies koosseisus on vaktsineeritud. Meie jaoks on see olnud oluline, et saaksime jätkata büroos kohal käimist. Ka kodutöö on tore, kuid teatud töid ei saa arvuti tagant teha. Klientidega kohtuvad regulaarselt nii meie müügimehed kui ka objektijuhid. Juhina on hea teada, et töötajad on haigestumise ja nakkuse edasiandmise eest kaitstud parimal võimalikul viisil.

Mõistagi leidub vaktsineerituid ka meie puhastusteenindajate seas, kuid 100%-lisest vaktsineeritusest on veel vara rääkida. See lihtsalt võtab aega, seda enam, kui töötajate seas leidub muukeelset rahvast.

Ei maksa arvata, et muukeelne elanikkond on vaktsineerimise suhtes kuidagi eriti vaenulikult meelestatud. Tihtipeale jääb asi infopuuduse taha. Kui eesti keelt rääkivatele inimestele tundub igapäevaste uudiste kättesaamine iseenesest mõistetav, siis muukeelsete puhul see nii ei ole. Ekspertide arvamusartiklid jäävad nägemata, valitsusjuhtide soovitusi ja selgitusi alati igasse keelde ei tõlgita, olulised sõnumid lihtsalt ei jõua inimesteni. Tahame oma töötajatele selles osas abikäe ulatada ning tuua olulise info ise nendeni. 

Vaktsineerimine töö juurde!

TP Kinnisvarahoolduse töötajatele pakume võimalust küsida vaktsineerimisaja broneerimisel abi. Kui arvuti ei ole igapäevane töövahend ning ka töövälisel ajal pole sellega kokkupuudet, võibki Digiloos aja broneerimisest takistus saada. Samuti aitame oma puhastusteenindajatel leida vajaliku info selle kohta, kus end veel lihtsasti vaktsineerida saaks. Olgu siis turul või kaubanduskeskuses.

Riigi toega või ilma, aga plaanime kontoris läbi viia ka vaktsineerimispäevi. Kogume kokku piisaval hulgal huvilisi ning kutsume vaktsineerimist osutava teenusepakkuja enda juurde – nii teeme oma töötaja jaoks asja veelgi lihtsamaks.

Ettevaatlikuks jääme ka edaspidi

Loomulikult ei tohi vaktsineerimistuhinas üleüldist valvsust kaotada. Sage käte ja töövahendite desinfitseerimine, põhjalik ja kvaliteetne koristamine ning muud ettevaatusabinõud jäävad ausse ka edaspidi. Samuti hoolitseme selle eest, et haigestunud töötajad jääksid töölemineku asemel koju.

Mida rohkem tööandjaid on nõus vastutust enda peale võtma, seda kiiremini saame viiruse kontrolli alla ega pea hinge kinni hoides järgmisi laineid ootama. Fakt on aga see, et eeskuju peaksid näitama just teenindusega tegelevad asutused, sest just neil on otsekontakte kõige rohkem.